Fırsat siteleri ilk çıktığında şehre bir hareketlilik gelmişti. Özellikle lüks hizmet sunan işletmeler birbirleri ardına fırsat sitelerinde yer almaya başlamışlardı. O zamanlar fırsat almak çok keyifliydi. Çünkü fazla ücret ödemeden iyi hizmet alınabiliyordu. Sonra ne olduysa, işler çığrından çıktı ve fırsat demek, paranızla rezil olmak anlamına gelmeye başladı. Bu söylediklerim her işletme için geçerli değil tabii ki. Her durumda olduğu gibi istisnalar var elbet. Ama bu akşam iftar için gittiğim Yeniköy sırtlarındaki Secret Garden -ne yazık ki- bu istisnalardan biri değildi.

Benim buradaki amacım, elbette fırsatı değil, mekanı tanıtmak ama bu yazımda fırsatta yazılan ama gerçekleşmeyen olayları değinmeden edemeyeceğim. Bu mekanın fırsatını almak isteyenler iyice düşünsünler. 

Secret Garden, her zaman gitmediğim bir semtte olduğu için yolu ancak navigasyon programıyla bulabildik. Yol boyunca park edebileceğiniz yerler mevcut. Bence buralara park edin. Vale ücreti bana gereksiz pahalı geldi: 15 TL 

Secret Garden

Mekan geniş bir alana yayılmış. Birden fazla mekan bir arada bulunuyor. Yani bu demek oluyor ki, siz iftarınızı açarken yanda düğün kutlaması olabilir.  

Secret Garden

Aileler için uygun bir yer. Çocuk oyun parkı da var.

Secret Garden   Secret Garden
   

Manzara harika. Diyecek bir kelime yok. Havanın renkten renge girişini izlemek için ideal bir tepe. 

Secret Garden

Mekana girdiğimizde bizi şık giyimli bir bayan karşıladı. İsmimizi bile sormadan bizi dört kişilik bir masaya oturttu. Neyse deyip oturduk. Bir süre sonra garson masamıza gelip rezervasyonunuz var mı diye sordu. Biz de var dedik. Peki deyip gitti. 

Secret Garden

Fırsatta "Açık Büfe İftar" diye belirtilmişken mekanda açık büfeye dair bir iz yoktu. Çok geçmeden masaya bir iftariye tabağı getirildi. Dört kişi için bir tane! Neyse ki, her şeyden dört adet vardı da kavga etmek zorunda kalmadık. (Yeşil zeytin hariç )

Secret Garden

Secret Garden

İftariye tabağından sonra gelen "Mercimek Çorbası" ise çok kötüydü. Çok tuzluydu. Krutonlar çıtır çıtır değildi, yumuşamıştı. Mercimek çorbası da mama kıvamındaydı Bu arada bu çorba menüde yer almıyordu bile!

Secret Garden

ZEYTİNYAĞLILAR kısmında ise, yine ortaya bir tabak bırakıldı. Biber dolmalar ve buzzz gibi taze fasulye! Biber dolma fena değildi ama taze fasulyeyi ağzıma attığım an üşüdüm. Bir de bu sefer 4 adet değil, tabaktaki her şeyden sadece 3 adet koymuşlar.  

Secret Garden

ARA SICAKLAR için beklemeye başlamışken birden önümüze ana yemek tabağı getirildi: Beğendili Kebap. Restoranın hakkını yemeyeyim; Beğendili Kebabını sevdim. Etler yumuşak, kolay çiğneniyordu. 

Secret Garden

Bu arada kuponumuzu almaya gelen görevliye, tüm şikayetlerimizi bildirdik. Hemen size garson arkadaşı yönlendireceğim dedi. Ve gelen garsona ara sıcaklarımızın gelmediğini söyledik. Mutfaktan yetiştirememişlerdir gibi bir açıklamada bulundu.  Kişi sayısı belli iken nasıl mutfaktan yetiştirilemiyor anlayamadık. Zaten ara sıcaklarımız da asla gelmedi.

Ve hemen ardından Güllaç geldi ama hiç beğenmedim. Uzun süre buzdolabında kalmış olacak ki, kaskatı kesilmiş.

Secret Garden

İftar menüsünde "limitsiz meşrubat" yazıyordu ama tüm akşam bize ne içersiniz diye hiç sorulmadı. 

Çok düşündüm ve Secret Garden'daki iftar sofrasının en güzel yanının masaya bırakılan çay termosu olduğuna kanaat getirdim.  

Fırsatta belirtilen ve gerçekte sunulan yemekler çok farklıydı. Ama bundan da öte, Secret Garden'daki servis hizmeti çok kötüydü. Garsonların genel tavrı, "bir an evvel yemeklerini vereyim de, kalkıp gitsinler" idi. En az 4-5 garsonun olduğu mekanda 10-15 masa vardı. Aşırı yoğun olsalar, belki biraz daha anlayışlı olabilirdim. Secret Garden'a fırsat haricinde gelen var mıydı bilmiyorum ama ben buraya fırsatsız, daha yüksek bir fiyat ödeyerek gelseydim, inanın çok üzülürdüm. (Fırsat kişi başı : 35TL)

YORUMLAR YORUM YAP

Merhaba klavuz niteliğindeki paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Deniz 18.07.2013
CEVAPLA