Hoşgeldiniz İspanya turumda Granada şehrinde gittiğim 2. mekana.

Ne yazık ki, size yine gitmeyin önerisinde bulunacağım bir mekanı anlatacağım. Hani olur da, denk gelirseniz, SAKIN İÇERİ ADIMINIZI ATMAYIN!

Çok keyifli bir flamenko gösterisinden sonra, sabah Elhamra Sarayı'na giden otobüsü beklediğim durağın karşısındaki Restaurante Carmela'ya bir şeyler atıştırmak için gittim.

Menüsü Dünya mutfağı. Ah oradan anlamalıydım turistik bir restoran olduğunu. İtalya'da hiç araştırmadan gittiğim mekanlar bile çok lezzetli olduğu için İspanya'da da böyledir diye düşünerek mekandan çıkmadım. Malesef!

Çok ilginçtir menüsünde SADECE 3 TAPAS (İspanyolların meşhur lezzeti) seçeneği var. Tapaslar hoşuma gitmeyince, PESTO soslu makarna sipariş ettim ama çok pişman oldum.

Siparişten önce, iştah açıcı olarak değişik bir sosla hazırlanan cips geldi. Çok bayılmadım açıkçası. Ama tadı kötü de diyemem.

 Menüden iki farklı lezzeti tattım. İlki makarna, ikincisi et.

 PASTA fresca del dia con salsa a elegir (BOLOGNESA, CARBONARA y PESTO) (9.50€) Taze makarna ile hazırlanan 3 farklı sos var. Bolonez, domuz pastırması ile hazırlanan Carbonara sosu ve Pesto. Benim tercihim Pesto oldu. Gelen Tagliatelle makarna kesinlikle bir FELAKETTİ. Öncelikle yemek ILIK servis edildi.  Hadi onu geçtim, tatsız tuzsuz bir şey yemeye başladım. Tuz istemek yerine parmesan ile idare ederim derken baktım parmesan peyniri gelmiyor.  Yani anlayacağınız, parmesanı ben istemesem servisimizi yapan beyfendi vermiyordu. Dahası da var. Parmesan peynir tabağını almış eline, utanmasa gramla koyacak. Türkiye'de de benzer durumla karşılaşıyorum. Türkiye'de kilosu pahalı olduğu için vermek istemiyorlar. İspanya'da da mı durum böyle acaba?

Ama ennn önemlisi "AL DENTE" pişirme yöntemini aşçı yanlış anlamış. Kayış kıvamında pişirin demek değil o. Dişe gelecek demek. Isırdığında hafif sert olacak, koparılmasın da müşteri hınçlansın değil yani.

Diğer tattığım lezzet ise ENTRECOT DE TERNERA (19.50 €). Türkçesi Sığır Fileto Biftek.  Orta-iyi pişmiş dememe rağmen, az pişmiş olarak servis edildi. Tekrar mutfağa göndermek durumunda kaldım. Hem de iki defa!!

Ağzımın tadıyla gezeyim Granada'yı diyenlere, burayı kesinlikle es geçin diyorum.

YORUMLAR YORUM YAP

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.