#Bozcaada'daki favori mekanlarımdan biri Kapı 14. Eminim merkezdeki meşhur sokakta sıra sıra dizilen balıkçıları sayın desem, herkes şakır şakır sayar.. Kapı 14 hariç her isim söylenir. Halbuki bilmezler ki, o meşhur sokağın paralelinde bir cevher yatmaktadır.

3 yıl önce Bozcaada'ya geldiğimde, Başak Konukevi'nin sahibi İlker Bey'in tavsiyesiyle Kapı 14'e gelmiştim ve de çok memnun kalmıştım. Nostalji yapıp, ilk ada akşamımı Kapı 14'te geçirmek istedim. İyi ki de yapmışım!

Burası tam Instagram'lık bir mekan! Instapoint'leri paylaşıyorum! Kapı 14 logosunu çekmek isteyenler, şu açı mükemmel. Alttaki balık iskeletinin güzelliğine bakar mısınız?

Kapı 14

Fotoğraftaki parlak turuncu renkli elbise giymiş olan benim! Instagram hesabımda da paylaştığım bu fotoğrafa bayılıyorum. 

Kapı 14


Şu duvarın önünde bir pozunuz da olmasın mı?

Kapı 14

Ayrıca, Kapı 14'teki söz tabelalarını da çekip, Instoş'ta ben lafımı ortaya söyledim, üstüne alınan alınsın diye de paylaşın.

Kapı 14
 
Kapı 14 Kapı 14
   

Mekan menüsünü merak edenler buraya!

Kapı 14

Ben little little into the middle dediğim için bazı mezeler yarım porsiyon hazırlandı. Eğer siz de ziyan olmasın diyorsanız, yarım porsiyon almanızı öneririm.

SOĞUK MEZELER

Kapı 14 Kapı 14
   
 Kapı 14 Deniz Börülcesi (18₺) bazı börülcelerin kılçıkları temizlenememiş. Onun haricinde sunumu tam istediğim gibi. Sarımsaklı ve bol zeytinyağlı!
   
 Kapı 14 Huysuz Virjin (35₺) içinde mango var. Çok değişik bir meze. Daha evvel hiç tatmamıştım. Değişik lezzetler arayanlara tavsiye ederim.
   
 Kapı 14 Kabak Çiçeği Mücver (18₺) efsane bir lezzet
   
 Kapı 14 Nuraniye (15₺) aslında unutulmaya yüz tutmuş bir meze. İtiraf ediyorum, ilk defa burada yedim. Ve bayıldım! Nuraniye. Kızartılmış kabak ve pirincin, sarımsaklı yoğurt ile birleşmesiyle ortaya çıkan bir meze. Kapı 14'ün sırrını öğrendim, ifşa edeyim buradan. Ekstradan tahin ilave ediyorlarmış. 
   

ARA SICAKLAR

Kapı 14
   
 Kapı 14 Ahtapot Izgara (55₺) zeytinyağlı domates ve zeytin ezmesi soslu. Ahtapot aşıkları bayılacak.
   
 Kapı 14 Girit Kabağı (25₺) (menüye bu sene eklenmiş) Ben bu mezeyi çok çok beğendim.  
   
 Kapı 14 Deniz Mahsullü Kabak Çiçeği Dolması (40₺) (menüye bu sene eklenmiş) siyah zeytin ezmesi, peynirli havuçlu sos ve domatesli sarımsaklı sos ile servis ediliyor. Zeytin ezmesi olmadan daha lezzetli oluyor.  
   

Bunlar da menüye bu sene eklenmiş ama deneyemedimmm. Midemde yer kalmadııı!

Topik

Kavunlu Deniz Mahsullü Saganaki

Güleryüzlü servis, lezzetli yemekler.. En güzeli de, kalabalıktan uzakta, sevdiklerinizle keyifli ve bol sohbetli bir yemek yiyorsunuz. Bir dahakine belki salata&balık yaparım, eğer menüden mezeler ve ara sıcaklar kaldırılırsa!

Kapı 14

YORUMLAR YORUM YAP

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.