Hasan Tefik Restoranı uzun zamandır radarımda olan bir restoran. İnternette herkesin övgüyle bahsettiği bu restorana bi türlü yer bulamıyordum. Ta ki, seçim öncesi Bozcaada'ya gidinceye kadar. Seçim sebebiyle adaya kimse gitmemiş ve rezervasyonsuz her restorana gidebildim. Hasan Tefik de işte bu restoranlardan biri.

Özellikle 25-30 yaş arasındaki gençlerin popüler mekanı.

Hasan Tefik dar bir sokakta yer alıyor. İçeride yeri yok. Masalar sokakta.

Arka fonda Yunan müzikleri çalıyor.  

Çalışanlar çok güleryüzlü, samimi ve yardımsever. #adakafası dediğimiz olay burada var.

Dolaptan meze ve ara sıcaklara bakabilirsiniz. Veya menüden de sipariş verebilirsiniz. Benim tavsiyem, dolaba gidip o lezzetleri görerek karar vermek. :)

SOĞUK MEZELER'den GİRİT EZMESİ, KABAK ÇİÇEĞİ DOLMASI ve GREÇKA önerilmiş. Ben bunları denemedim ama deneyenleri yorumlara bekliyorum. :)

Bizim denediklerimiz : TAHİNLİ YOĞURTLU PATLICAN ve DENİZ BÖRÜLCESİ. Börülce çok çok çok başarılı, efsane bir lezzet. Mutlaka deneyin. Tahinli Yoğurtlu Patlıcan ise güzel ama sıradan bir lezzet diyebilirim. Hasan Tefik denince aklıma bu meze gelmeyecek yani. :)

ARA SICAKLAR'dan ASMA YAPRAĞINDA KEÇİ PEYNİRİ'ni denedim. Bu lezzet de bana sıradan bir tabak olarak geldi. Söylemeseniz de olur.  

KALAMAR TAVA'yı büyük umutlarla sipariş etmiştim ancak maalesef beklentimin altında kaldı. Dondurulmuş kalamar olmaması artı puan olsa da, gereğinden fazla Galeta Ununa batırılmış gibiydi. Kalamar tadını almakta zorlandım. Ayrıca, çiğnemesi de epey zordu.

Çok tavsiye edilen RUM BÖREĞİ, yani Keçi Peynirli Patlıcan'ı kesinlikle tavsiye ederim. Herkesin bu öneriyi bulunmasının bir sebebi varmış.

 

 

 

 

YORUMLAR YORUM YAP

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.