Gizlibahçe Restaurant

Ağva, İstanbul 15 Oca 2013

Şile taraflarına her gidişimde mutlaka farklı bir mekan keşfetmeye çalışıyorum. Ama bir mekan var ki, her gidişimde orada yemek yemek ayrı bir mutluluk veriyor bana.

Göksu Deresi'nin kenarında hizmet veren Gizlibahçe Restaurant, Ağva'ya yolu düşenlerin mutlaka uğradığı bir mekan. Sabah kahvaltı için, öğle ve akşamları balık için tercih ediliyor. Zaten civarda gidilebilecek başka bir restoran da yok.

Nehir manzarası insana huzur veriyor. Yemeğimi bu manzaraya bakarak yemek harika bir duygu. 

Gizlibahçe Restaurant

Restoran özellikle kış aylarında sessiz. İlkbahar ve yaz aylarında boş masa bulamayacak kadar yoğun oluyor maalesef. Özellikle bahçesindeki çocuk oyun parkı sebebiyle çocuklu ailelerin de tercih ettiği bir mekan.

Gizlibahçe Restaurant

Mekanın içine adımımı attığım an dışarıdaki soğuğu unuttum. Geniş mekanın tavanı tamamiyle tahta kaplama. Ve ortada kocaman bir şömine var. Uzaktan ateşin dans edişini görmek içimi ısıtıyor. 

Gizlibahçe Restaurant Gizlibahçe Restaurant

 

Dere kenarındaki tahta verandasında masalar var ama oturmaya cesaret edemedik. Görünürde ısıtıcı yoktu. Bizde içeride dereyi görecek şekilde cam kenarındaki masaya oturmaya karar verdik. Beyaz süslü perdeler ile yeşile boyalı tahta masa-sandalyeler o kadar şirin duruyorlar ki, salaş bir balıkçıya değil de ev oturmasına gelmişiz gibi hissettim.

Gizlibahçe Restaurant

Girişte fiyatların yazdığı bir tahta koymuşlar. Mekana girmeden ortalama adambaşı ne kadar ödeyeceğinizi buraya bakarak hesaplayabilirsiniz.

Gizlibahçe Restaurant

Ortaya atıştırmalık bir şeyler söyleyelim, açlık durumumuza göre ana yemek siparişi veriririz diye düşündük. Bu sebeple, mezelerdenHaydari (7 TL) ve Patlıcan Ezmesi (7 TL) söyledik. Her iki meze de başarılı. Gizlibahçe'nin mezelerini oldum olası sevmişimdir.

Gizlibahçe Restaurant

Yanında gelen bol beyaz peynirli satalası ise efsane! Dayanamadık, ikincisini söyledik. Kesinlikle masanızda olmalı.

Gizlibahçe Restaurant

Ara sıcaklardan Patates Kızartması (6 TL) Kalamar Tava (17 TL) ve Tereyağlı Karides (17 TL) sipariş ettik.  

Gizlibahçe Restaurant Gizlibahçe Restaurant
Gizlibahçe Restaurant

 

Özellikle bahar yaz aylarında müşteriler Gizlibahçe'nin oradan deniz bisikleti kiralıyorlar. Siparişlerini verip nehirde deniz bisikletiyle tur atıp dönüşte yemeklerini yiyorlar. 

Tuvaletlerini çok hijyenik bulmadım açıkçası. İlgilenmiyorlar gibi. 

İstanbul'dan kaçış için ideal bulduğum Ağva'ya yolunuz düşerse eğer, Gizlibahçe'de nehir manzarasıyla mükellef bir kahvaltı yaparak güne başlamanızı öneririm

YORUMLAR YORUM YAP

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.

Kanalıma abone ol,
YouTube'a özel videoları kaçırma!

YouTube / dilekita