Çiğ köfteciler buraya! Bu yazı sizin için hazırlandı! 

Bugün tatma şerefine eriştiğim BiDolu Çiğköfte'nin etsiz çiğ köftelerini uzun uzun anlatacağım! Çünkü çiğ köfte yemeyeni, yani bendenizi çiğ köfte bağımlısı hale getirdiler. İşte bu başarıdır arkadaşlar.

BiDolu Çiğköfte
 

Bu girişimciliğin hikayesi aslında 25-30 yıl öncesine dayanıyor. BiDolu Çiğköfte'nin sahibi diyor ki;

Babam çiğköfte yaparken yoğurma esnasında tepsinin kaymaması için tepsiyi bana tuttururdu. Tutma esnasında hangi malzemeden ne kadar ve ne zaman koyduğuna dikkat eder, bir gün ben de öyle yoğuracağım diye hayal ederdim”,

Çiğ köfteyi yoğurabilecek yaşa gelince işler değişiyor ve artık tepsiyi tutan kişi oğlu değil, babası oluyor. Elbette, onca yıldır öğrettiklerinin doğru uygulanıp uygulanmadığını kontrol ederek tepsiyi tutuyor. 

Çiğ köfte hazırlamanın kendisi için ayrı bir önemi var. Yaşadığı coğrafyada, erkekler tarafından özel misafirler için yapılan tek yemek "çiğ köfte"ymiş. Bu sebeple, büyük bir özen ve titizlilikle hazırlanırmış.

Aslında hayatı boyunca çiğ köftecilik işindeymiş, diyebiliriz.  Üniversitede okurken çiğ köfte partilerine ev sahipliği yapmış. Kurumsal hayatta ise "happy hour"larda yaptığı çiğ köfte organizasyonları büyük ilgi görür, kurumun en iyi etkinlikleri arasında yerini alırmış. Hayatımda böyle çiğ köfte yemedim diyenler belki de ileride açılacak bu markanın temellerini oluşturmuştur, kim bilir.

Gelelim, çiğ köftenin içeriğine. 20 farklı malzemeden oluşuyor ve bu malzemeler ait oldukları bölgelerden en kaliteli olanından temin edilmektedir.. Ama (bence) en önemlisi, yapımında Kıvam Artırıcı, Aroma Verici, Koruyucu, Ketçap, Glikoz-Fruktoz Şurubu, Modifiye Mısır Nişastası, Maya Ekstraktı, Maltodekstrin, Sirke, Bulyon vb. hiçbir katkı maddesi kullanılmıyor. Bu cümle çok önemli arkadaşlar. Hele hele günümüzde böyle katkısız, doğal içerikli bir yemek bulmak neredeyse imkansız.

BiDolu Çiğköfte özellikle her şeyin doğal olmasına dikkat ediyor. Örneğin, kullanılan zeytinyağı Manisa'daki bir köyden özel olarak getirtiliyor.

BiDolu Çiğköfte, çiğ köfteyi bir meze ya da atıştırmalık olarak değil, bir ANA YEMEK olarak görüyor. Yöresel lezzetleri çiğ köfteyle bir araya getirerek yeni tatlar sunmayı hedefliyor. Mesela, çiğ köfteyi sarma beyti misali lavaş/ekmek ile sarıp sunuyorlar. Çiğ köftenin üstüne geleneksel yöntemlerle yaptıkları soslar koyuyorlar. Yaptıkları bu benzersiz soslar çiğ köftenin lezzetine lezzet katmakla birlikte, çiğ köfteyi ana yemek konumuna getirmektedir. Hiç böyle bir şeyi daha evvel görmemiştim. Bence sektörde bir ilk!

BiDolu Çiğköfte
   
BiDolu Çiğköfte BiDolu Çiğköfte
   
BiDolu Çiğköfte BiDolu Çiğköfte
   

Deli gibi yedim, ve midemde hiç ağırlık hissettmiyorum. Çiğ köfteleri kesinlikle midenizi şişirmiyor. Çünkü çiğ köftede katkı malzemesi yok ve kullanılan malzemeler doğru ve en doğal olanından seçiliyor.

***Önemli hususlardan biri de Bi’dolu Çiğköfte, günlük değil saatlik çiğköfte vermektedir. Yani siz günü ve saati planlıyorsunuz, planladığınız günde istediğiniz saatte yakın çiğköfteniz yoğrulup sizlere teslim ediliyor.

Henüz resmi açılışı yok. Yakında web sitesi devreye alınacakmış. Ön sipariş vermek ve açılışını kaçırmamak için @bidolucigkofte hesabını mutlaka takip edin. Yoksa çok üzülürsünüz. #takiptekalın

Özellikle de şirkette #çiğköftepartisi vermek isteyenlere #tavsiye ederim. İsterseniz şirkete hazır getiriliyor, ya da şirkette uygun hijyenik ve fiziksel koşullar sağlanırsa, çiğ köfteler gözünüzün önünde hazırlanıyor.

Şiddetle çiğ köftelerini tatmanızı öneriyorum.

YORUMLAR YORUM YAP

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.