BEE eat.play.love çocuklarıyla beraber keyifli bir gün geçirebilecekleri bir yer arayan anneler için keşfettiğim bir mekan.

Burayı annelerden çok sık duyuyorum. Oyun atölyesi, kütüphane ve oyun alanı gibi çocuklara yönelik çok şeyin bulunduğu bu mekanı yazmasam olmazdı.

Sizi daha fazla merakta bırakmayayım ve anlatmaya başlıyorum.

BEE eat.play.love Sarıyer'e bağlı Reşitpaşa Mahallesi'nde ara sokaktaki bir apartmanın girişinde hizmet veriyor. İşletmecileri Eser Nufusi Stamati ve Sara Tabrizi bu mekanı yaratırken, 'cosy' bir dekorasyona sahip sağlıklı yemekler sunan bir yer hayal etmişler. Mekanın ismini üretken ve çalışkanlığıyla bilinen 'arı'dan ve hepimizin kalbini eriten Eat Pray Love filminden esinlenmişler.

Valesi yok ama önünde bulunan park alanına veya üzerinde bulunduğu caddeye arabanızı bırakabiliyorsunuz.

Çok tatlı bir verandası var. Güzel havalarda burada oturmak keyifli olabilir. Yol kenarında olsa da çok fazla araba geçmiyor neyse ki..

BEE eat.play.love
   
BEE eat.play.love BEE eat.play.love
   

Mekana adımınızı attığınız an çok hoş dizayn edilmiş bir cafe alanına giriyorsunuz. Toprak tonlarıyla dekore edilmiş bu alandaki petek dizaynlı masalar dikkat çekiyor.

BEE eat.play.love
   
BEE eat.play.love BEE eat.play.love
   

Bu cafe alanına bakan bir tezgah var. Günün zeytinyağlılarına ve tatlılarına bakarak buradan da siparişinizi verebilirsiniz.

BEE eat.play.love

Cafenin hemen arkasında geniş bir oyun alanı ve okuma odası var. Geniş bir kütüphanesi var.  Çocuğunuz oyun alanına adımını attığı an bir fiş veriliyor ve saatlik ücreti 50₺. 70₺ üzerinde yemek siparişiniz olursa, %50 indirim oluyor. Merak edenler olacaktır; oyun alanında çocukların başında duran bir abla yok.

 

Oyun alanının bir köşesinde oyun gruplarına ayırdıkları büyük bir masa var. Çocuk atölyeleri bu masada yapılıyor. Atölyeye katılım ücreti 100₺. Atölyeleri sosyal medya hesaplarından duyuruyorlar.

Kız arkadaşım 2 yaşındaki çocuğunu oyun alanına bırakıp, benimle beraber kahvaltısını rahatça yapabildi. Çocuk alanını gören masalardan birine oturduğumuz için, hem çocuğu gözünün önünde olmuş oldu hem de sohbet eşliğinde kahvaltısını yapabildi.

Kahvaltı servis saati 09:00-14:00 arası. Menüdeki AHESTE KAHVALTI'yı söyledik.2 kişilik kahvaltı 140₺.

Kahvaltıdan önce seramik tabaklardan bahsetmek istiyorum. ŞA-HA-NELER!Çok beğendim. Touline Ceramics adlı bir markaya aitmiş. Merak edenler için Touline Ceramics'in internet sitesi link'ini paylaşıyorum.

BEE eat.play.love

Gelen ürünler lezzetli ancak porsiyonlar çook küçük.  Gereksiz pahalı. Ve bu fiyata yumurta bile dahil değil, siz düşünün. Kahvaltıda illa ki yumurta aradığım için, Pırasalı Sahanda Yumurta (32₺) da söyledik. Bu fiyata değmez ama en azından lezzetliydi.

Bu fiyata bari SINIRSIZ ÇAY olsaydı?! Ama size sadece 2 ÇAY ÜCRETSİZ veriliyor.

BEE eat.play.love BEE eat.play.love
   

Biz hafta içinde gittik. Hafta sonu düşünüyorsanız, çok kalabalık oluyormuş

SALI GÜNLERİ KAPALI!

Mekanla ilgili bir uyarı yapmam lazım. Adisyonumuzda "Atölye" 100₺ yazıyordu. Ancak arkadaşımın bebeği atölyede sadece 2 dakika oturdu ya da oturmadı ve atölyeye katılmadık. Bunu belirttik ve adisyonumuzu düzelttirdik. Adisyonu çok dikkatli inceleyin!

BEE eat.play.love

YORUMLAR YORUM YAP

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.