Eğer kalbiniz Ege'de kalmış ama siz İstanbul'u bırakıp gidemiyorsanız, sözlerim sizin içindir.  Yılların balıkçısı Bebek Balıkçı, Pendik şubesinde her Pazar Ege kahvaltısı veriyor. Kahvaltı sofrasında bir kuş sütü eksik!

Önce mekanın LOKASYONUNDAN bahsetmeye başlayayım. Bebek Balıkçı MarinTürk İstanbul City Port içinde yer alıyor. Port'un otoparkı var ve 3 saate kadar ücretsiz. Otopark ücret tarifesinin fotoğrafını çektim, kullanmak isteyenler için koyuyorum;

Bebek Balıkçı
 

Bebek Balıkçı'nın girişine bayıldım! Bilmiyorum dikkat ettiniz mi ama www.dilekita.com'un web dizaynında solda ve sağda çatal ve bıçak vardır. Aynı sembolleri görünce çok hoşuma gitti.

Bebek Balıkçı Bebek Balıkçı
   

 

Mekan 2 kısımdan oluşuyor; iç mekan ve teras. Gördüğüm kadarıyla, havaların soğuk olması sebebiyle aileler iç tarafta oturmayı tercih ediyorlar.

Bebek Balıkçı Bebek Balıkçı
   
Bebek Balıkçı Bebek Balıkçı
   
Bebek Balıkçı
 

Bebek Balıkçı'nın en büyük artısı hem marina hem de deniz manzaralı olması. Bu soğuk havalarda bile terasından doya doya manzara seyredebilirsiniz. Çünkü ısıtıcılar var!

Bebek Balıkçı
 
Bebek Balıkçı Bebek Balıkçı
   

Ege'de kahvaltı sofraları kalabalık olur. Bu sebeple de ot başta olmak üzere peynirler zeytinler birkaç çeşit konur. Tabi sofranın olmazsa olmazı reçellerdir, çünkü Egellilere her şeyin reçelini yapma yeteneği bahşedilmiştir. 

Pazar kahvaltısı saat 10'da başlıyor ve öğlen saat 2'ye kadar devam ediyor.

ŞAKA GİBİ AMA DOĞRU, SERPME KAHVALTI KİŞİ BAŞI SADECE 35 TL  Bebek Balıkçı'nın fiyat/lezzet performansı çok yüksek. Kahvaltı malzemeleri çok kaliteli ve taze. Butik firmalardan temin ediliyormuş. Fiyat ise hiç ummadığım kadar uygun.

Bebek Balıkçı
 

İşte karşınızda Bebek Balıkçı'nın Pazar kahvaltısı

 Peynir Çeşitleri : İçlerinden en değişik gelen Cevizli Tulum Peyniri. İki lezzet bir araya gelince süper ötesi bir ürün olmuş. 

Bebek Balıkçı Bebek Balıkçı
   

 Zeytin Çeşitleri : siyah ve yeşil çeşitleri var.

 Beyaz Peynirli Domates-Biber Söğüş

Bebek Balıkçı
 

 Tereyağı

 Salam

 Roka : Yılların balıkçısı olmasının vermiş olduğu bir deneyimi de göz ardı etmeyelim. Roka tammm da istediğim gibi! Ağzımda acı tat bırakan rokalardan değil! 

 Zeytinyağlı Yaprak Sarması

Bebek Balıkçı
 

 Maydanoz Salatası (Tabule) 

Bebek Balıkçı
 

 Girit ezmesi : peynirli

Bebek Balıkçı
 

 Reçeller (3 Çeşit) : Reçellerin hepsi Yalıkavak'tan geliyor.

 Bal

 Kaymak

 Nutella 

 Ceviz

 Kuru Kayısı

 İncir

 Karadut Reçelli Lor Peyniri Tatlısı

 Çikolatalı Susamlı Tahin Helvası : Favori tatlım oldu! Her kahvaltı soframda istiyorum artık!  Çok hafif bir tadı olduğu için aman dikkat! 3-4 tane yemişim fark etmeden! 

Bebek Balıkçı
 

 İstediğiniz bir yumurta çeşidini seçebilirsiniz: Haşlanmış yumurta, Sahanda Yumurta , Menemen ya da Omlet. Ekstra fiyat ödemiyorsunuz, kişi başı kahvaltı fiyatına dahil.

Bebek Balıkçı
 

 Izgara Hellim : Ekstra değil, fiyata dahil. Mutlaka sofranızda yer almalı. 

Bebek Balıkçı
 

 Beyaz Peynirli Pişi

Bebek Balıkçı Bebek Balıkçı
   

 Ekmek sepeti 

Bebek Balıkçı
 

 Çay : Termos masanıza bırakılıyor. Böylelikle dilediğiniz zaman çayınızı doldurabiliyorsunuz. Bitince, tekrar garsona seslenmeniz yeterli. 

Canınız Sucuklu Yumurta çekerse, ekstraya giriyor. 

 

Bence siz bu Pazar günü, sevdiklerinizi alın ve onları Bebek Balıkçı'da Ege kahvaltısı yapmaya götürün!

YORUMLAR YORUM YAP

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.