Etiler'de villa mekanlarını keşfetmeye devam ediyorum. 

Nispetiye Caddesi'nin başında yer alan Yüzevler Kebap, Adana merkezli bir kebapçı. Etiler civarında kebapçı arayanlar için akla gelen ilk isimlerden biri. Benim de favori kebapçılarımdan. 

Yoğun Etiler trafiğine girmeden hemen sağ taraftaki mekanın önüne park ediyoruz. Koşa koşa bir vale gelip bize bilet verdikten sonra arabayı park etmek için alıyor.

Merdivenlerden çıkıp mekanın içine girdiğimizde güleryüzlü bir bayan bizi karşılayıp masamıza oturtuyor.

Mekan 2 katlı. Alt katında geniş bir salon ve kapalı bir bahçesi var. Salonda her duvarda büyük LCD'ler var. Biz gittiğimizde Galatasaray'ın maçı açıktı. Ama hemen belirteyim; ses kısık. Bağıra çağıra maç izlemek isteyenler büyük hayal kırıklığına uğrayacakları için bu mekana maç günleri gelmeyi tercih etmemeliler.

Bizim için ayrılan masa giriş katında içeride idi. Arka tarafımızda ise ocakbaşı vardı. Mekan sahibinin küçük oğlu olduğunu öğrendiğimiz usta, çöp ve ciğer şişlerini ocakta pişiriyordu. Bir alt katta bulunan mutfaktaki büyük ocakbaşında ise yine mekan sahibinin büyük oğlu bulunuyormuş. Adana ve diğer kebaplar bu büyük ocakbaşında pişiriliyormuş. Mekan sahibinin oğlunun bir Cumartesi akşamı gezmek yerine, mekanda çalıştığını görmek şaşırtıcı. Her ikisini de tebrik ediyorum buradan.  Ocakbaşı beni her daim cezbetmiştir. Etrafında oturup dostlarla sohbet ederken bir yandan sıcak kebapları yemek beni mutlu etmeye yeter. 

Adana Yüzevler Kebapçısı

Adana Yüzevler Kebapçısı    Adana Yüzevler Kebapçısı

Masa biz gelmeden çoktan hazırlanmış; soğuk mezeler ve yeşillikler masaya yerleştirilmiş. Masadaki her mezeden tattım ve hepsinin çok lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Favorim olarak seçtiğim meze ise kırmızı biber ve soğan ile hazırlanmış olandı. Daha evvel tatmadığım bir lezzet. Birbirine çok yakışan bir ikili olmuş.  

Soğuk mezeleri yemeğimiz bitinceye kadar kaldırmadılar. Aman hemen yiyeyim diye telaş etmiyorsunuz yani. 

Adana Yüzevler Kebapçısı Adana Yüzevler Kebapçısı
Adana Yüzevler Kebapçısı Adana Yüzevler Kebapçısı
Adana Yüzevler Kebapçısı Adana Yüzevler Kebapçısı
Adana Yüzevler Kebapçısı Adana Yüzevler Kebapçısı

 

Ara sıcaklar ise herkesin tabağına ayrı konuluyor. Kebapçılarda genellikle Fındık Lahmacun ara sıcak olarak servis edilirken Yüzevler Kebapçısı'nda hem Fındık Lahmacun hem de Mini Kaşarlı Pide servis edildi. Her ikisinin de tadı damağımda kaldı. Ara sıcak olarak ayrıca ortaya Ciğer Şiş ve Çöp Şiş söyledik. İkisini de kesinlikle söylemelisiniz! Tavacı Recep Usta'da Ciğer Şiş'i hiç beğenmemiştim, ama Yüzevler Kebapçısı benden bu yemekte geçer not aldı.  

Adana Yüzevler Kebapçısı 

Adana Yüzevler Kebapçısı Adana Yüzevler Kebapçısı

 

Ara sıcaklardan sonra gelen adana kebapları çok lezzetli. Et ve kuyruk birlikte çekilmiş.  

Adana Yüzevler Kebapçısı

Çok doyduk ama Fıstıklı İrmik Tatlısı, Yanında Dondurma için yer ayırdık midelerimizde.   Tatlısını beğenmedim çünkü içimi kıydı. Fıstıklı değil de, irmik helvası olsaydı, daha çok hoşuma giderdi. 

Adana Yüzevler Kebapçısı

Çok kalabalık. Haftaiçi/haftasonu fark etmiyor. Maalesef içeride yoğun bir gürültü var ve bu gürültü bir süre sonra rahatsız edebiliyor.

Bu kadar yeme içmenin sonunda sıra geldi hesaba.  5 kişi için toplam 290 TL hesap geldi. Yani adam başı yaklaşık 60 TLdiyebilirim. Bu fiyata 1 adet 20 cc'lik rakı da dahil. Lüks bir kebapçı olmasını da göz önünde bulundurursak fiyat/lezzet performansı yüksek. Yediğim yemekler lezzetli olduğunda ödediğim hesap o kadar da çok gelmiyor.

Niyetim; Etiler'dekinden sonra Adana'ya gidip ilk şubesinde kendime ziyafet çekmek.  

 

 

 

YORUMLAR YORUM YAP

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.