Juno


Yemek
7
Tatlı
7
Sunum
8
Servis
8
Ambiyans
9
WC
7

ADRES
Mim Kemal Öke Caddesi No:15 NişantaşıDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
(212) 291 57 23


E-POSTA ADRESİWEB ADRESİ
www.junojuno.com


ÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli


Nis 2012
05

Juno : Semtin (Nişantaşı, İstanbul) En İyisi

Nişantaşı, İstanbul

Hepimiz alışmışız Nişantaşı'nın kalabalığına. Dolup dolup bir türlü boşalamayan mekanlarda yoğun bir uğultuda arkadaşlarımızla sohbet etmeyi kabullenmişiz maalesef.

Ama bu seferki mekanımız farklı. Hayır, Atiye Sokak'ta değil. Abdi İpekçi'ye paralel cadde olan Mim Kemal Öke Caddesi'nde, Nişantaşı'ndaki onca popüler restoran arasında bulması kolay ama bilmesi zor bir yer.

Juno, iç ve dış mekanıyla beni gönülden fethetti. Havaların güzelleştiği şu günlerde bahçesinde oturarak hem güneşin hem yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. İç mekanda ise samimi ve sıcak bir ortam hissi veren dekorasyonuyla doğal ses tonunda arkadaşınızla muhabbet edebilirsiniz. (Duvarlardaki yarı hayvan yarı insan figürlü resimlere mutlaka tek tek göz atın!)

Juno

Doğumgünü kutlama vesilesiyle tanıştığım Juno'da bıraksalar arkadaşlarımla saatlerce oturup sohbet edebilirdim. Büyük grup buluşmaları için biçilmiş kaftan olan büyük tahta bir masa ve yumuşacık yastıklarla bezenmiş rahat bir divan.

Geç kalan arkadaşları beklerken sipariş öncesi masadaki akide şekerlerinden atıştırın mutlaka. 

Her restoranda klasikleşen zeytin ezmesi + zeytinyağı Juno'da yerini beyaz peynir + balsamik sirke + zeytinyağına bırakmış. Has zeytinyağı tadından büyük bir haz alan bir Egeli olarak Juno'nun zeytinyağına kelimenin tam anlamıyla bayıldım! Bu tat hiç bitmesin, daha fazla ekmek bandırayım diye arkadaşlarımla zorlu bir mücadeleye girmeyi bile göze aldım.  Tabi 9 kişilik masaya sadece 2 küçük tabak getirmeleri de bu mücadeleyi daha da zorlaştıran bir unsur oldu.

Juno

Juno'nun menüsü sade ama yaratıcı. Kalabalık bir grup ile giderseniz, her yemekten tatma avantajınız oluyor. 

Juno

Mekanın spesiyali diyebileceğim, 'Calzone Pizza'yı (24 TL) tavsiye ederim. Domates soslu mozarella, fesleğen ve dana bacon içeren pizza, kapalı pide gibi, içinde yumurta kırılmış kapalı halde servis ediliyor.

Juno

Makarna severleri uyarayım, makarna porsiyonları küçük ama fiyatları büyük, 17-25 TL fiyat aralığında.

Juno

Sağlıklı beslenmek isteyenler veya rejimde olanlar Juno salatalarına bayılacaklar! Özellikle 'Keçi Peynirli, Pancarlı Salata'sına. (18 TL) Görüntüsüyle olduğu kadar lezzetiyle de hayranlık uyandırıyor.

Juno

Benim gibi bir hata yapıp 'Club Sandwich' (21 TL) söylemeyin sakın. Bu kadar lezzetli yemeğin arasında bu seçim hayal kırıklığı malesef.

Juno

Yemeği yedik ama tatlıya yer ayırdık diyorsanız, hiç duraksamadan 'Cheese Cake' (12 TL) sipariş verin! Masadaki herkesin favori tatlısı oldu. Ayrıca, 'Brownie'yi (12 TL) de denedik ancak 'Cheese Cake' kadar başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim.

Juno    Juno

Juno'yu fiyat/lezzet olarak değerlendirirsem, başarılı diyebilirim. Diğer restoranlara nazaran fiyatlar aynı, çok ucuz bir yer değil. Ancak müşterisine yaşattığı rahatlık ve tattırdığı lezzeti göz önünde bulundurarak gitmeye değer derim. Yalnız, iki ay önce fiyatlar daha düşükken mekanın web sitesinden kontrol ettiğimde fiyatların artmış olduğunu görüyorum. Menü fiyatları artmaya devam ederse müşterisini kaybedebilir.

İster bahçesinde hafif rüzgar eserken rahatınıza bakarak yemeğinizi yiyin isterseniz içeride alçak sesli müzik eşliğinde arkadaşlarınızla koyu bir sohbete dalın. Juno, sizi evinizde gibi hissettirecek.

Yorumlar

Melih Buzluk (05.04.2012)

Güzel bir mekan, insan okuyunca gitmek istiyor. Bu güzel hizmet için teşekkürler. Devam.....Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster