Bayramoğlu Döner


Yemek
9
Tatlı
9
Sunum
7
Servis
9
Ambiyans
5
WC
6

ADRES
Rüzgarlıbahçe Mah. G-69 Sok. No:2 Kavacık/Beykoz İSTANBULDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 216 413 0045
+90 216 413 0046


E-POSTA ADRESİWEB ADRESİÇALIŞMA SAATLERİ
Pzt-Pzr 11:00-23:00


REZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Dönerci


... İÇİN BURAYA GİDİLİR


Kas 2014
05

Bayramoğlu Döner : Mutfağın (Dönerci) En İyisi

Kavacık, İstanbul

Memlekette döner deyince akan sular duruyor. Herkesin mutlaka lezzetini öve öve bitiremediği bir "dönerci" var.

Kavacık merkezinde bulunan Bayramoğlu Döner ismini çok kişiden duydum. Bir kere ye, müptelası olursun dediler. Kavacık her daim gidebildiğim bir semt olmadığı için, denk gelince hiç düşünmeden gittim Bayramoğlu Döner'e.

Tam bir esnaf lokantası. Hem görüntüsü öyle, hem de mekan işleyişi. Öyle menü filan beklemeyin. Zaten oraya geldiyseniz döner için gelmişsinizdir. En fazla, dürüm mü yoksa pilav üstü mü diye karar vermeniz gerekiyor.

Bayramoğlu Döner
 

Cadde üstünde araba park edemiyorsunuz. Hemen karşısındaki binanın arkasında günlüğü 5 TL olan bir OTOPARK var. 

Açık alanı yok. Geniş bir kapalı salonu var. Ancak bu kadar geniş olmasına rağmen özellikle haftaiçi öğlenleri dopdolu olduğunu, hatta insanların masa bulabilmek için sıra beklemeyi göze aldıklarını duydum. Bir haftaiçi akşamı gittiğim Bayramoğlu Döner bu duyduklarıma göre daha tenha sayılırdı. Cam kenarında rahatlıkla masa bulabildik. Bir de herkesin bahsettiği ye-kalk usulü uygulamasını biz görmedik. Rahat rahat oturduk, sohbetimizi ettik.

Siparişten sonra hemen masamız BAŞLANGIÇLARla donatılıyor. Domates-salatalık söğüş, patates kızartması, biber turşusu ve  yeşil biber tabakları ardı ardına konuldu. Dördünün arasında en bayıldığım patates kızartması oldu. Sıcak servis edildi. "Gerçek" patateslerden yapıldığı bariz. Makine işi olmayan bir patates kızartması. Hani annelerimizin köftenin yanında yaptığı patates kızartması gibi. Çok sevdik, hatta biraz daha istedik. Biber turşusu hariç hepsini tattım. Biber turşusu çok acı olduğu için döner öncesi ağzımın tadını bozmak istemedim. Bu gelenlerden çok büyük lezzetler beklemeyin. Üzülürsünüz. Döner öncesi getirilen tabaklar ücretsiz. Hesapta bunlardan para almadılar.

Bayramoğlu Döner Bayramoğlu Döner
   
Bayramoğlu Döner Bayramoğlu Döner
   

Porsiyon Döner, lavaş arasında geliyor. Lavaş Bayramoğlu Döner'in mamulü. Dışarıdan getirtilmiyor. Sıcak ve taze servis edilmesinin sırrı da bu. Lavaş ustaları, undan lavaşları açıyorlar. Elle lavaş açma konusunda da övünüyorlar. Haklılar.  Sonrasında meşe odunuyla ısıtılan fırınlarda 5-10 saniye arasında süren bir zaman diliminde lavaşları pişiriyorlar. Lavaşı kesinlikle sert değil.  Bayramoğlu Döner'de yiyeceğiniz yaprak döner kuzu etinden yapılıyor. 1 porsiyonda 110 gram et var. Döner tek bir bıçak darbesiyle ve ince kesilmiş. Pişimi de iyi. Döner ustası tam kıvamında döneri kesme konusunda çok başarılı. Yağlı ve yumuşak bir et. Kimi yağlı olmasını severken, kimi bu kadar aşırı yağlı olmasından hoşlanmayabilir. Çok yağlı sevmiyorsanız veya yağlı etler bünyenize dokunuyorsa, Bayramoğlu Döner'in etinden uzak durun derim. Lavaş arasında dürüm yapıp yemesi çok keyifli.

Bayramoğlu Döner Bayramoğlu Döner
   

Tam dönerimizi yemeye başlayacakken, güleryüzlü genç garsonumuz bize doğru eğilerek Sumaklı Soğan ister misiniz diye sordu. Tamam olur dedim. İsmini öğrenemesem de, bizimle çok yakından ilgilenen garsonumuza buradan teşekkür ederim. 

Bayramoğlu Döner
 

İçeceklerle ilgili bir noktaya ben de parmak basayım. Vedat Milor'dan tutun da, yeme-içme üzerine uzman kesilmiş herkesin söylediği laf aynı. Bu dönerin yanında açık ayran olmalıydı. Evet, ben de bu söze katılıyorum. Mesela yanında bi yayık ayranı olsaydı, pek güzel olurdu. Tadından yenmezdi. Ama maalesef yok, kısmet.

Döneri yedikten sonra, üstüne bir cila atalım dedik ve mekanda servis edilen iki tatlıdan da sipariş ettik: Havuç Dilim Baklava ve Sütlaç. Baklava Gaziantep'teki Hacıoğlu'ndan geliyormuş. Ben her iki tatlıyı da sevdim. Baklavanın şerbetinin kıvamı mükemmel. Ne öyle şerbete batırılmış baklava misali, ne de kupkuru. Tam ortasında. 

Bayramoğlu Döner Bayramoğlu Döner
   

Yemek sonrası demleme çay içmezsem hep bir yanım eksik kalır. 

Bayramoğlu Döner
 

SERVİS son derece hızlı. Çalışanlar güleryüzlü. Bir dediğinizi iki etmiyorlar. İstediğiniz anında yapılıyor. 

Sonuca gelirsek, ben derim ki, evet Bayramoğlu Döner'in yaprak döneri çok lezzetli. Mutlaka lavaş arasında dürüm yaparak yiyin. Ancak gel gelelim, benim için "mükemmel dönercim" olamadı maalesef. İstanbul'daki çoğu dönerciden kat kat daha iyi ama şehrin en iyisi olacak kadar olağanüstü bir döner tadı bulamadım. (Dost acı söyler )  


BAYRAMOĞLU DÖNER MENÜ FİYAT LİSTESİ

ÇORBALAR Ezogelin Çorbası 5 TL
DÖNER & ÇEŞİTLERİ Porsiyon Döner 17 TL

Pilav Üstü Döner 19 TL

Dürüm 60 gr. 11 TL

Dürüm 100 gr. 14 TL

Dürüm 150 gr. 21 TL
TATLILAR Havuç Dilim Baklava 7 TL

Sütlaç 6 TL
MEŞRUBATLAR Cacık 5 TL

Kola-Fanta 3 TL

Ayran 3 TL

Meyve Suyu 3 TL

Şalgam 3 TL

Soda 2 TL

Su 1 TL

 

Yorumlar

onurita (14.11.2014)

Öğlenleri bu lezzet için Maslak'tan Kavacık'a giden ekipte biz de varız :) Çok güzel dönerinin yanı sıra, havuç dilim harikası bir harika. Çok hafif, çok lezzetli.

hevel (10.11.2014)

Öğle arasında maslaktan kavacığa bayramoğlunda döner yemeğe giden insanlar tanıyorum:) kapıda o sıra beklenir, bünyeler mutlu edilir

GD (06.11.2014)

Kıvamında ve lezzetli döner için Celal Usta (Ümraniye), daha yağlısını arayanlar için Tatar Salim (Ataşehir).Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster