Tahta Masa Restaurant


Yemek
7
Tatlı
7
Sunum
7
Servis
7
Ambiyans
9
WC
4

ADRES
Adnan Menderes Bulvarı Çoban Dede Girişi Göl Kenarı No:8 ADANADaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 322 232 7870


E-POSTA ADRESİ
info@tahtamasacafe.com


ÇALIŞMA SAATLERİREZERVASYON
Gerekli Değil


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Açık Havada Yemek
Kahvaltı
Manzara - Göl


Tem 2014
09

Tahta Masa Restaurant

Seyhan, Adana

Bir şehri gerçek anlamda keşfetmek istiyorsan, yanında o şehirde yaşayan biri olacak. Sana şehrin popüler yerlerini değil de, lokallerin gittiği yerleri gezdirecek, sana sevdiği yemekleri tattıracak. Ancak öyle yaşayabilirsin o şehri. Aksi takdirde, turist gelirsin turist gidersin.

Adana'daki muazzam göl manzarasına sahip Tahta Masa'yı öyle keşfettik. Otelin taksisine binip internette öylesine bulduğumuz bir yeri söyledik. Çalıştırdı arabayı, niye oraya gidiyorsunuz dedi. Dedik kahvaltı. E o zaman kahvaltı için Tahta Masa'ya götüreyim sizi dedi. Ve itiraz etmeden şehri yaşayan birinin bilgeliğine kendimizi teslim ettik

Şimdi düşünüyorum da, ne kadar doğru bir karar vermişiz. Dışarıdan hiç öyle süper bir yer gibi durmuyor. Ama içeriye girdikten sonra asıl gösteri başlıyor. 15 dakika yer beğenir mi insan? Nereye oturalım? Şu tarafa mı gidelim? Acaba daha aşağı inip göle daha mı yakın olsak? Yok yok, sanki manzara tepeden daha güzel gözüküyordu? Böyle diye diye 15 dakika merdivenleri inip çıktık, bi sağa gittik bi sola gittik. En nihayet tepede bir yere oturmaya karar verdik. Oturunca da en güzel manzara bizim masamız diye böbürlendik. Bir mekan ilk defa bu duyguyu yaşattı bana.

Tahta Masa Restaurant Tahta Masa Restaurant
   

Tahta Masa şehirden uzak olduğu için arabayla ulaşım şart. Seyhan Baraj Gölü'nün hemen yanında. Yamaç üzerine kurulu olduğu için kademe kademe tahta platformlar kurulmuş.

Tahta Masa Restaurant Tahta Masa Restaurant
   
Tahta Masa Restaurant
   

Fotoğraftaki masalarda oturduğunuzu hayal edin.. Mükemmel değil mi?

Tahta Masa Restaurant Tahta Masa Restaurant
   

Tahta Masa kışın da hizmet veriyor. Sobası bile var. Sıcak sobanın etrafındaki masalarda oturup göl manzarasına karşı çay içmenin de zevki bir başka oluyordur kesin. 

Tahta Masa Restaurant
   

Mekanın maskotu..

Tahta Masa Restaurant

Mekanın menüsü: 

Tahta Masa Restaurant Tahta Masa Restaurant
   

Serpme kahvaltı kişi başı 13 TL. Domates-salatalık söğüş, zeytin, peynir tabağı, salam, bal+kaymak ve sucuklu yumurta bu fiyata dahil. Çayı ayrıca ödüyorsunuz, 2 TL.  Sıkma (peynirli-patatesli) 3 TL. Sıkma Adana'da kebaptan sonra en sık karşılaşacağınız gelenekselleşmiş bir lezzet. Mersinli yörüklerden geldiği düşünülen Sıkma, peynirli gözlemeye benziyor. İnce yufka ekmeğin içine çökelek konur ve yuvarlanıyor. Adanalılar genellikle geç kahvaltıda sıkma + ayran ikilisini tercih ederlermiş. Biz kahvaltımızda çay eşliğinde yemeyi tercih ettik.  Hem patatesli hem de peynirli sıkma sipariş etmiştik. Ancak çok lezzetli bulmadım. Eminim Adana'da daha lezzetli yapanı vardır.

Tahta Masa Restaurant Tahta Masa Restaurant
   
Tahta Masa Restaurant Tahta Masa Restaurant
   
Tahta Masa Restaurant
   
Tahta Masa Restaurant Tahta Masa Restaurant
   

Fiyat/performans açısından iyi. İstanbullular ucuz fiyata kaliteli kahvaltı etmeye alışık değildir.  

Servis ne hızlı ne yavaş, orta karar. Ama buraya da manzaranın tadını çıkarmaya gelmişsin, varsın servis yavaş olsun. Beni bıraksalar göl manzarası için Tahta Masa'da saatlerce kalırdım. 

Yorumlar

Kerim (23.07.2017)

Müşteriyle ilgilenme 10 üzerinden 2 fiyatlar baya pahalı çaydanlık kahvaltıya dahil değil kahvaltı 20 tl kişi başı artı çaydanlık isterseniz 25TL ek ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz böle bir kazık yer görmedim kahvaltıda yoğurt yok yoğurt istedik 20 tl ek para aldılarDilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster