Pavli


Yemek
3
Tatlı
-
Sunum
8
Servis
8
Ambiyans
9
WC
-

ADRES
Bozcaada Mesire Alanı 17680 Bozcaada/ÇANAKKALEDaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFON
+90 (286) 697 8866


E-POSTA ADRESİÇALIŞMA SAATLERİ
Salı kapalı
Diğer günler ⏰13:00-00:00


REZERVASYON
Gerekli


Ağu 2019
02

Pavli

Bozcaada, Çanakkale

Açık AlanAlkolOtopark

Bir mekan düşünün, tüm ada halkı, hatta Bozcaada belediye başkanı bile bu mekanın açılmasına karşı çıkmış.

3 yıl öncesine dayanan bu konuyu sizin için özet geçeyim. Pavli Çamlığı Ormanı'nın içinde bir mesire yeri var ve adanın karşı çıkmasına rağmen Orman Bölge Müdürlüğü'nün izniyle bu mesire alanına tek katlı bir bina inşa ediliyor. Ve burada Pavli adında bir restoran işletilmeye başlanıyor.. Hatta, her yıl bu mekanda caz festivali düzenleniyor. Bozcaada halkı olaya çok tepkili. Özellikle festival zamanında, yangın çıkmasından korkuyorlar. Bunca itiraza rağmen, Pavli hizmet vermeye ve festival düzenlemeye devam ediyor. Bu sene de yapıldı.

Pavli'ye giderken, hiç araştırma yapmadan gittiğim için bu bilgilere sahip değildim. Ertesi gün, Pavli'ye gittiğimi söylediğim bir ada yerlisi tarafından bilgilendirildim.

Şimdi bu tartışmaları bi yana bırakalım ve mekan keşfine başlayalım.

Orman yoluna ve mesire alanına bayıldım. Adaya her gidişimde, farklı bir yönünü keşfetmeye bayılıyorum. Adanın huzur ile sizi sarmasına izin verirseniz, ömrünüze ömür katacağına eminim.

Pavli

Mekanın geniş bir otoparkı var.

Koca koca ağaçların arasında, tek katlı kütük evi gördüğümde, sanki dağ evine gelmiş gibi hissettim. O an lapa lapa kar yağsın istedim.

Pavli Pavli
   

Mekanın içinde şöminesini görünce, kışın burasının nasıl olduğunu daha da merak ettim. Eminim çok keyifli oluyordur.

İç mekandan ziyade, Pavli'yi meşhur eden günbatımını seyredebilececeğiniz verandası. 4-5 masanın olduğu bu verandayı kelimelerle anlatmam imkansız. Tıklım tıklım bir ortam yok. Huzur dolu.. Bırakın burada yaşlanayım dedirtiyor.

REZERVASYON ŞART. Rezervasyon yaptırırken günbatımını seyredebileceğimiz en güzel masayı istiyorum diye belirtin. Bir iki masa var, günbatımı keyfinizi ağaçlar gölgeliyor.

İstanbul'da günbatımlarını kaçırdığım için, başka diyarları gezerken hiçbir günbatımını kaçırmamaya çalışıyorum. Bozcaada'daysanız, günbatımları ayrı bir güzel oluyor. Pavli'de günbatımı izlenebilecek en iyi noktalardan biri.

Pavli Pavli
   

Yorumlar

Bu mekan için daha önce yorum yapılmadı. İlk yorum yapan olmak için tıklayınız.Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster