Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta


Yemek
9
Tatlı
-
Sunum
8
Servis
8
Ambiyans
5
WC
8

ADRES
16. Şirin Sok. No:12 Osmangazi BURSADaha Büyük Görüntüle
Google Haritalar'da Görüntüle

TELEFONE-POSTA ADRESİWEB ADRESİÇALIŞMA SAATLERİ
Her gün 11:00-18:00


REZERVASYON
Gerekli Değil


MUTFAK
Et & Kebap


... İÇİN BURAYA GİDİLİR
Değişiklik Olsun


Eki 2017
28

Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta : Ayın (Ekim 2017) En İyisi

Osmangazi, Bursa

Açık AlanAlkolsüz

Burası benim için çok özel bir mekan. İlk yazımda da belirttiğim gibi, çocukluğumdan beri geliyorum buraya. Dile kolay, neredeyse 20 yıldır.

Eğer yolum Bursa'dan geçiyorsa, mutlaka şehir merkezine girer ve bu küçük yerde yemeğimi yerim. Otoparkı yok. Ana cadde üzerinde bir kere şans eseri bırakabilmiştik ama genellikle Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı'nın yanındaki otoparka bırakıyoruz.

Mekanın iç dekorasyonu yıllardır aynı.

Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta
   

Bu sefer iskenderimizin etinin pişimi biraz aceleye getirilmiş olsa da, lezzeti her zamanki gibi mükemmeldi. (Fotoğraflarda etin pembeliğine bakın!) Pidelerine ise aşığım. İstanbul'da genelde etin üstüne bolll salçalı sos dökerlerken, Uludağ Kebapçısında pidenin üstüne, etin altına sos dökülür. Çok hafif salça ve bol kaliteli tereyağ kullanılır. 

Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta
   

Gelelim fiyatlara... 2013 yazımı kontrol ettiğimde, o zamanlar 1 porsiyon İskenderin fiyatı 20 TL imiş. Şimdi 32 TL. Ama fiyattan da önemlisi, ikramlarda kesinti var gibi. İskender gelmeden evvel ortaya turşu gelirdi. Ancak bu sefer gelmedi.

İskender sonrası ise, çaylarımızı biz istedik. 

Demem o ki, umarım çay ikramı kesilmez ve fiyatlara daha da zam gelmez! 

 

Yorumlar

SuveMakyaj (10.07.2013)

Bursalıyım ama burda okuyorum burayı bıan ıcın uzuldum nıye gıtmedım dıye ılk fırsatta gıdıcem teşekkürler:)

erdal (04.04.2013)

Sene 2005-2006 senelerinde bolbol gitmişliğim vardır bu mekana ama buranın haricinde birde OrhanGazi türbesinin bitişiğindeki Bursa Kebapçı'sını şiddetle tavsiye ederim:))) Kışın bile organik kullanmaya çalışan,süper leziz malzemeler kullanan ve aynı zamanda vejetaryenler içinde değişik bir iskender yorumları mevcut bir mekan. herşey 10 numaraydı ozamanlar:))

dilekita (05.04.2013)

Bursa Kebapçısı'nı "Gidilecek Mekanlar" listeme ekledim hemen. Öneri için teşekkürler Erdal ;)Dilekita'yı Arkadaşına Öner


TAMAMDIR
Mekan için yorum yap


TAMAMDIR
Gizle
Yukarıya git Dilekita Facebook'ta @dilekitacom Twitter'da Dilekita Instagram'da Arkadaşına Öner RSS Google+'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Göster